En fonts d'alimentació de commutació, convertidors DC-DC i circuits de filtrat EMI, els inductors de potència afecten directament l'eficiència del sistema, la compatibilitat electromagnètica i la fiabilitat. Els nuclis de tambor tradicionals utilitzen un circuit magnètic obert amb un flux de fuites relativament alt, que pot interferir fàcilment amb els circuits sensibles propers i augmentar la dificultat del disseny EMC. Al mateix temps, les aplicacions d'alta corrent exigeixen més la capacitat de transport de corrent i l'estabilitat tèrmica de l'inductor.SHINHOMChokes toroidalsaconseguir un flux de fuites extremadament baix i una baixa radiació EMI, proporcionant una solució d'inductor de potència d'alt rendiment per a sistemes electrònics d'alta densitat.
Tecnologia bàsica 1: disseny de circuits magnètics tancats: flux de fuites extremadament baix, interferències EMI reduïdes
Descripció tècnica
- El nucli toroidal forma un circuit magnètic tancat, amb el flux magnètic gairebé totalment confinat dins del nucli
- En comparació amb el circuit magnètic obert dels nuclis de tambor tradicionals, el flux de fuites es redueix significativament
Valor d'enginyeria
- Redueix la interferència amb circuits sensibles propers (com ara RF, sensors i línies de senyal d'alta velocitat)
- Redueix la dificultat de disseny d'EMC a nivell del sistema
- Adequat per a dissenys de PCB d'alta densitat, on els inductors tenen menys probabilitats de produir un acoblament magnètic entre ells
Escenaris aplicables
- Circuits de filtrat EMI
- Fonts d'alimentació commutada (SMPS)
- Convertidors DC-DC
Tecnologia bàsica 2: baixa radiació EMI: excel·lent compatibilitat electromagnètica
Descripció tècnica
- El circuit magnètic tancat suprimeix les fuites de flux magnètic a la font
- Característiques de radiació EMI baixes
Valor d'enginyeria
- Ajuda als sistemes a passar la certificació de compliment EMI més fàcilment
- Redueix la necessitat de mesures de blindatge addicionals
- Millora la compatibilitat electromagnètica general de l'equip
Escenaris aplicables
- Equips de comunicació sensibles a EMI
- Equips electrònics mèdics
- Sistemes electrònics d'automoció

Tecnologia bàsica 3: capacitat de transport d'alta corrent: fins a 25,4 A
Descripció tècnica
- La sèrie amb plom admet corrents de fins a38.7A(sèrie TM)
- La sèrie SMD admet corrents de fins a25.4A(Sèrie STR8052)
Valor d'enginyeria
- Adequat per a convertidors DC-DC d'alta potència i fonts d'alimentació commutades
- Compleix amb els requisits d'alta corrent d'equips industrials i fonts d'alimentació de comunicació
- Redueix el nombre d'inductors paral·lels, simplificant el disseny del circuit
Escenaris aplicables
- Fonts d'alimentació de commutació d'alta potència
- Mòduls de potència industrials
- Fonts d'alimentació del servidor
Tecnologia bàsica 4: ampli rang d'inductància i múltiples opcions de paquet
Descripció tècnica
- Interval d'inductància:0,47 µH a 2200 µH
- Opcions de paquet:SMD i amb plomtipus
- Temperatura de funcionament:-55 graus a +125 graus(tipus amb plom fins a200 graus)
Valor d'enginyeria
- L'ampli rang d'inductància s'adapta a diferents requisits de filtratge
- El paquet SMD és adequat per a la producció automatitzada de gran volum i estalvia espai de PCB
- El paquet amb plom és adequat per a la soldadura manual i aplicacions d'alt corrent
- L'ampli rang de temperatures de funcionament s'adapta a entorns durs
Escenaris aplicables
- Electrònica de consum
- Control industrial
- Electrònica de l'automòbil
Visió general de la sèrie de productes
| Tipus de paquet | Sèrie | Interval d'inductància (µH) | Interval de corrent (A) | Característiques |
|---|---|---|---|---|
| Amb plom | ATC-TC | 40–470 | 0.5–3 | Baixa pèrdua, d'ús general |
| Amb plom | TM | 1.0–1000 | 1.6–38.7 | Alta corrent, alta potència |
| Amb plom | TR | 10–1000 | 1.3–20.2 | Propòsit general |
| Amb plom | TR75 | 180–720 | - | Interval específic d'inductància |
| Amb plom | TS | 1.0–1000 | 1.5–34 | Alt corrent, baix DCR |
| SMD | STC0718 | 0.42–100 | 0.24–3.0 | Miniaturitzat |
| SMD | STR | 1.1–2000 | 0.18–3.2 | Ampli rang d'inductància |
| SMD | STR30 | 1.8–390 | 0.6–12 | Corrent mitjà |
| SMD | STR38 | 1.5–470 | 0.74–18 | Major corrent |
| SMD | STR44 | 5.6–2200 | 0.38–11 | Alta inductància |
| SMD | STR50 | 10–4700 | 0.31–9.0 | Inductància ultra alta |
| SMD | STR8052 | 1.0–1000 | 1.9–25.4 | Corrent més alta |
| SMD | STRD | 0.88–77 | 1.1–22.4 | DCR baix |
| SMD | STR0918 | 0.47–47 | 0.43–3.0 | Mida compacta |

Altres característiques tècniques
| Característica | Descripció | Valor d'enginyeria |
|---|---|---|
| Baix soroll audible | Redueix el brunzit de la bobina | Millora l'experiència de l'usuari per a equips d'àudio i electrodomèstics |
| Alta eficiència magnètica | Alta inductància per unitat de volum | Apte per a muntatge d'alta densitat |
| Característica de saturació suau | La inductància disminueix gradualment a mesura que augmenta el corrent | Requereix un marge de disseny per evitar la saturació |
| Conforme a RoHS | Materials respectuosos amb el medi ambient | Compleix els requisits d'accés al mercat global |
Conclusió:
ElChoke toroidal SHINHOM, amb quatre avantatges tècnics bàsics:disseny de circuit magnètic tancat, baixa radiació EMI, alta capacitat de corrent de 25,4 A i ampli rang d'inductància- és adequat per a una varietat d'aplicacions, com ara fonts d'alimentació de commutació, convertidors DC-DC, circuits de filtrat EMI i bobines de sortida.
Per a recomanacions de selecció o per sol·licitar mostres basades en la vostra aplicació específica (requisits actuals, inductància, tipus de paquet, temperatura de funcionament), si us plau. contacteu amb el nostre equip tècnic.
📧 Correu electrònic: sales@shinhom.com
🌐 Lloc web: www.shinhom.com/
🔗Detalls del producte i consultes: Choke toroidal




